Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019      20:05:58      Imieniny obchodzą: Łukasz, Kaja, Nastazja
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

Studia Karola Wojtyły

Artykuł został przygotowany przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, jeśli znalazłeś go na innej stronie, która przypisuje sobie jego autorstwo (tj. nie publikuje źródła w widocznym miejscu) poinformuj nas o tym!

►▶▷ 14 maja 1938 - zakończenie przez Karola Wojtyłę nauki w gimnazjum ze świadectwem maturalnym z oceną celującą, umożliwiającą studiowanie na większości uczelni bez egzaminów wstępnych. Wybór przyszłego papieża padł na studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, które rozpoczął w październiku 1938 roku. Było to przyczyną powrotu wraz z ojcem do domu rodzinnego matki przy ul. Tynieckiej 10 w Krakowie.
►▶▷ październik 1938 - luty 1941 - okres wzmożonej nauki na studiach, spotkań grupy literackiej oraz tworzenia własnej poezji.
►▶▷ od 1940 - z powodu wojny przerwał studia i zaczął pracować jako pracownik fizyczny w zakładach chemicznych Solvay. Najpierw jesieni 1940 w kamieniołomie w Zakrzówku, następnie w oczyszczalni sody w Borku Fałęckim. Był to także okres zawiązania się podziemnej organizacji Unia tym okresie Karol związał się też z polityczno-wojskową katolicką organizacją podziemną „Unia” zajmującej się ochroną Żydów.
►▶▷ 18 luty 1941 - śmierć po długiej chorobie ojca Karola.
►▶▷ jesień roku 1941 - założenie z przyjaciółmi Teatru Rapsodycznego, który swoją pierwszą sztukę wystawił 1 listopada 1941.
►▶▷ rok 1942 - wstąpienie Karola Wojtyły do tajnego Metropolitalnego Seminarium Duchowego w Krakowie i początek studiowania teologii.
►▶▷ 1942 i 1943 - w imieniu krakowskiej społeczności akademickiej, Wojtyła odnawiał śluby jasnogórskie w Częstochowie.
►▶▷ kwiecień 1945 - sierpień 1946 - praca na uczelni jako asystent oraz prowadzenie nauczania z historii dogmatu.

PODOBNE ARTYKUŁY:
Dzieciństwo i młodość
Kapłaństwo
Biskup i kardynał

Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Słowa kluczowe dla tego artykułu:
Studia Jana Pawła II, Działalność akademicka Karola Wojtyły, Studenckie życie Karola Wojtyły, Dzieje przed rozpoczęciem pontyfikatu Jana Pawła II, JP 2, Jan Paweł 2, Jan Paweł II
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013