Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Lipca 2019      6:45:20      Imieniny obchodzą: Kamil, Karolina, Robert
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

Studia Karola Wojtyły

Artykuł został przygotowany przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, jeśli znalazłeś go na innej stronie, która przypisuje sobie jego autorstwo (tj. nie publikuje źródła w widocznym miejscu) poinformuj nas o tym!

►▶▷ 14 maja 1938 - zakończenie przez Karola Wojtyłę nauki w gimnazjum ze świadectwem maturalnym z oceną celującą, umożliwiającą studiowanie na większości uczelni bez egzaminów wstępnych. Wybór przyszłego papieża padł na studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, które rozpoczął w październiku 1938 roku. Było to przyczyną powrotu wraz z ojcem do domu rodzinnego matki przy ul. Tynieckiej 10 w Krakowie.
►▶▷ październik 1938 - luty 1941 - okres wzmożonej nauki na studiach, spotkań grupy literackiej oraz tworzenia własnej poezji.
►▶▷ od 1940 - z powodu wojny przerwał studia i zaczął pracować jako pracownik fizyczny w zakładach chemicznych Solvay. Najpierw jesieni 1940 w kamieniołomie w Zakrzówku, następnie w oczyszczalni sody w Borku Fałęckim. Był to także okres zawiązania się podziemnej organizacji Unia tym okresie Karol związał się też z polityczno-wojskową katolicką organizacją podziemną „Unia” zajmującej się ochroną Żydów.
►▶▷ 18 luty 1941 - śmierć po długiej chorobie ojca Karola.
►▶▷ jesień roku 1941 - założenie z przyjaciółmi Teatru Rapsodycznego, który swoją pierwszą sztukę wystawił 1 listopada 1941.
►▶▷ rok 1942 - wstąpienie Karola Wojtyły do tajnego Metropolitalnego Seminarium Duchowego w Krakowie i początek studiowania teologii.
►▶▷ 1942 i 1943 - w imieniu krakowskiej społeczności akademickiej, Wojtyła odnawiał śluby jasnogórskie w Częstochowie.
►▶▷ kwiecień 1945 - sierpień 1946 - praca na uczelni jako asystent oraz prowadzenie nauczania z historii dogmatu.

PODOBNE ARTYKUŁY:
Dzieciństwo i młodość
Kapłaństwo
Biskup i kardynał

Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Słowa kluczowe dla tego artykułu:
Studia Jana Pawła II, Działalność akademicka Karola Wojtyły, Studenckie życie Karola Wojtyły, Dzieje przed rozpoczęciem pontyfikatu Jana Pawła II, JP 2, Jan Paweł 2, Jan Paweł II
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013