Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Niedziela, 17 Lutego 2019      21:46:50      Imieniny obchodzą: Donat, Gizela, Łukasz
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

ZNAMY DATĘ BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II

obrazek

Beatyfikacja Jana Pawła II nastąpi 1 maja 2011 roku. Wybór tej daty ma znaczenie symboliczne, ponieważ w tym dniu wypada święto ustanowione właśnie przez Jana Pawła II - Niedziela Miłosierdzia Bożego, ale także dlatego że papież odszedł właśnie w wigilię tego święta. Decyzję o beatyfikacji polskiego papieża 14 stycznia 2011 roku w południe ogłosiło biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Oprócz samej daty uroczystości dowiedzieliśmy się, że papież Benedykt XVI będzie osobiście przewodniczyć mszy beatyfikacyjnej, co jest odstępstwem od przyjętej na początku pontyfikatu praktyki. Dotychczas papież przewodniczył tylko kanonizacjom.
Przypomnijmy, że beatyfikacja jest możliwa dzięki uznaniu przez Benedykta XVI promulgacji, czyli aktu o niewytłumaczalnym z medycznego punktu widzenia uzdrowieniu francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre cierpiącej na zaawansowaną chorobę Parkinsona. Wybór właśnie tego przypadku również można uznać za symboliczny, ponieważ ta sama choroba doskwierała polskiemu papieżowi. Ksiądz Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II zachęca do modlitwy o kolejny cud niezbędny do następnego etapu - kanonizacji.
Kardynał Stanisław Dziwisz podziękował Benedyktowi XVI za podpisanie dekretu zezwalającego na beatyfikację Jana Pawła II, nie ukrywał także że jest zadowolony z decyzji Watykanu. Kardynał Dziwisz był osobistym sekretarzem Jana Pawła II - to właśnie on został wyznaczony w testamencie na osobę nadzorującą jego wykonanie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do przesyłania opinii na temat beatyfikacji Jana Pawła II za pomocą podstrony Kontakt. Najciekawsze opublikujemy.


Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013