Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Niedziela, 17 Lutego 2019      21:39:33      Imieniny obchodzą: Donat, Gizela, Łukasz
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

BENEDYKT XVI PODPISAŁ DEKRET O HEROICZNOŚCI CNÓT JANA PAWŁA II

Artykuł został przygotowany przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, jeśli znalazłeś go na innej stronie, która przypisuje sobie jego autorstwo (tj. nie publikuje źródła w widocznym miejscu) poinformuj nas o tym!

W sobotę, 19 grudnia 2009 watykańskie biuro prasowe poinformowało o podpisaniu przez Benedykta XVI dekretu o uznaniu heroiczności cnót Jana Pawła II. Wydarzenie to jest przełomem na drodze do beatyfikacji polskiego papieża, teraz pozostaje już tylko potwierdzić cud dotyczący niewytłumaczalnego z punktu widzenia medycznego ustąpienia objawów choroby Parkinsona u francuskiej zakonnicy oraz podanie daty beatyfikacji. Nieoficjalnie za prawdopodobną datę podaje się niedzielę 17 października 2010 roku.
"Wielka radość, że nasza wielka praca, powiedzmy po ludzku, została zwieńczona sukcesem na chwałę Bożą i ku radości całego świata, chrześcijańskiego i niechrześcijańskiego" - powiedział kard. Dziwisz odnosząc się do podpisanego dekretu. Natomiast zdaniem dominikaniana o. Macieja Zięby jest to uznanie faktów, które dla Polaków były oczywiste.
To niejedyny Polak w sprawie, którego decyzje podjął Benedykt XVI. W sobotę został podpisany także dekret o męczeństwie księdza Jerzego Popiełuszki, umożliwiając tym samym podanie konkretnej daty wyniesienia go na ołtarze. Wątpliwości wywołuje jednak krótka notka watykańska datująca śmierć kapelana Solidarności na 20 października 1984 roku. Polacy za datę śmierci uznają 19 października 1984.


Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013