Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019      20:10:54      Imieniny obchodzą: Łukasz, Kaja, Nastazja
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

Dialog z młodymi

Artykuł został przygotowany przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, jeśli znalazłeś go na innej stronie, która przypisuje sobie jego autorstwo (tj. nie publikuje źródła w widocznym miejscu) poinformuj nas o tym!

Jan Paweł II, był pierwszym papieżem, który rozumiał młodych, lubił ich towarzystwo, ale także potrafił prowadzić z nią dialog. O szczególnym miejscu jakiego zajmowali młodzi w sercu papieża świadczą słowa: „Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moja nadzieją!”. Na spotkanie w Rzymie 31 marca 1985 roku, który ONZ ogłosiło Międzynarodowym Rokiem Młodzieży, napisał list apostolski na temat roli młodości jako okresu szczególnego kształtowania drogi życia, a 20 grudnia zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży. Odtąd co roku przygotowywał orędzie skierowane do młodych, które stawało się tematem tego międzynarodowego spotkania, organizowanego w różnych miejscach świata (np. w Polsce w Częstochowie w 1991 roku).

PODOBNE ARTYKUŁY:
Zamach na papieża
Zwyczaje Jana Pawła II
Dialog międzyreligijny

Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Słowa kluczowe dla tego artykułu:
Młodzi a Jan Paweł II, Dialog z młodymi Jana Pawła II, Spotkania z młodzieżą Jana Pawła II, Papież Jan Paweł II a młodzi, Otwartość Jana Pawła II, Kluczowe wyznaczniki pontyfikatu Jana Pawła II, JP 2, Jan Paweł 2, Jan Paweł II
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013