Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Niedziela, 17 Lutego 2019      22:32:11      Imieniny obchodzą: Donat, Gizela, Łukasz
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

Karol Wojtyła jako biskup i kardynał

Artykuł został przygotowany przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, jeśli znalazłeś go na innej stronie, która przypisuje sobie jego autorstwo (tj. nie publikuje źródła w widocznym miejscu) poinformuj nas o tym!

►▶▷ 1958 - mianowanie Karola Wojtyły na biskupem tytularnym Ombrii oraz biskupa pomocniczego Krakowa.
►▶▷ 28 września 1958 w katedrze na Wawelu metropolita krakowski i lwowski, arcybiskup Eugeniusz Baziak udzielił święceń biskupich. Współkonsekratorami byli biskupi Franciszek Jop i Bolesław Kominek.
►▶▷ 1962 - objęcie funkcji duszpasterza środowisk twórczych i inteligencji.
►▶▷ 1962-1965 - aktywne uczestniczenie w obradach Soboru Watykańskiego II.
►▶▷ 30 grudnia 1963 - mianowanie na arcybiskupa metropolitę krakowskiego. Jego poprzednik arcybiskup Eugeniusz Baziak zmarł półtora roku wcześniej.
►▶▷ 26 czerwca 1967 - podczas konsystorza nominowany kardynałem.
►▶▷ 29 czerwca 1967 - otrzymanie w Kaplicy Sykstyńskiej od papieża Pawła VI czerwonego biretu. Kościołem tytularnym stał się kościół św. Cezarego Męczennika na Palatynie.
►▶▷ 16 października 1978, 16:16 - na konklawe zwołanym po śmierci Jana Pawła I wybranie Karola Wojtyły na papieża. Odtąd cały świat znał go jako Jana Pawła II.

PODOBNE ARTYKUŁY:
Dzieciństwo i młodość
Studia
Kapłaństwo

Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Słowa kluczowe dla tego artykułu:
Kardynał Karol Wojtyła, Biskup Karol Wojtyła, Kardynalstwo Jana Pawła II, Biskupstwo Jana Pawła II, Ostatnia droga przed Stolicą Piotrową, JP 2, Jan Paweł 2, Jan Paweł II
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013