Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Lipca 2019      7:21:47      Imieniny obchodzą: Kamil, Karolina, Robert
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

Karol Wojtyła jako biskup i kardynał

Artykuł został przygotowany przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, jeśli znalazłeś go na innej stronie, która przypisuje sobie jego autorstwo (tj. nie publikuje źródła w widocznym miejscu) poinformuj nas o tym!

►▶▷ 1958 - mianowanie Karola Wojtyły na biskupem tytularnym Ombrii oraz biskupa pomocniczego Krakowa.
►▶▷ 28 września 1958 w katedrze na Wawelu metropolita krakowski i lwowski, arcybiskup Eugeniusz Baziak udzielił święceń biskupich. Współkonsekratorami byli biskupi Franciszek Jop i Bolesław Kominek.
►▶▷ 1962 - objęcie funkcji duszpasterza środowisk twórczych i inteligencji.
►▶▷ 1962-1965 - aktywne uczestniczenie w obradach Soboru Watykańskiego II.
►▶▷ 30 grudnia 1963 - mianowanie na arcybiskupa metropolitę krakowskiego. Jego poprzednik arcybiskup Eugeniusz Baziak zmarł półtora roku wcześniej.
►▶▷ 26 czerwca 1967 - podczas konsystorza nominowany kardynałem.
►▶▷ 29 czerwca 1967 - otrzymanie w Kaplicy Sykstyńskiej od papieża Pawła VI czerwonego biretu. Kościołem tytularnym stał się kościół św. Cezarego Męczennika na Palatynie.
►▶▷ 16 października 1978, 16:16 - na konklawe zwołanym po śmierci Jana Pawła I wybranie Karola Wojtyły na papieża. Odtąd cały świat znał go jako Jana Pawła II.

PODOBNE ARTYKUŁY:
Dzieciństwo i młodość
Studia
Kapłaństwo

Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Słowa kluczowe dla tego artykułu:
Kardynał Karol Wojtyła, Biskup Karol Wojtyła, Kardynalstwo Jana Pawła II, Biskupstwo Jana Pawła II, Ostatnia droga przed Stolicą Piotrową, JP 2, Jan Paweł 2, Jan Paweł II
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013