Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Lipca 2019      7:03:46      Imieniny obchodzą: Kamil, Karolina, Robert
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

Kapłaństwo Karola Wojtyły

Artykuł został przygotowany przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, jeśli znalazłeś go na innej stronie, która przypisuje sobie jego autorstwo (tj. nie publikuje źródła w widocznym miejscu) poinformuj nas o tym!

►▶▷ 16 listopada 1946 - Karol Wojtyła mianowany subdiakonem, a już tydzień później diakonem.
►▶▷ 1 listopada 1946 - wyświęcenie Karola Wojtyłę na księdza przez kardynała Adama Stefana Sapiehę.
►▶▷ 2 listopada 1946 - odprawienie prymicyjnej Mszy św. w krypcie św. Leonarda w katedrze na Wawelu.
►▶▷ 15 listopada 1946 - ks. Wojtyła wraz z klerykiem Stanisławem Starowieyskim udają się do Rzymu w celu kontynuowania studiów na uczelni Instituto Internazionale Angelicum (obecnie Papieski Uniwersytet w Rzymie). Okres ten zaowocował znajomościami z duchownymi pochodzącymi z krajów frankofońskich i USA.
►▶▷ rok 1948 - ukończenie studiów z dyplomem summa cum laude. Pozwoliło to na rozpoczęcie pracy doktorskiej pt. „ Zagadnienia wiary u świętego Jana od Krzyża ”. Brak funduszy nie pozwolił jednak na jej wydanie. Karol Wojtyła stopień doktorski otrzymał dopiero w Polsce.
►▶▷ lipiec 1948 - luty 1949 - praca Karola Wojtyły w parafii Niegowić jako wikariusz i katecheta. Rozpoczyna się tu początek okresu wycieczek i podróży z młodzieżą po Polsce spędzany na łonie natury.
►▶▷ marzec 1949 - początek pracy w parafii św. Floriana w Krakowie. W celu zmylenia milicji na organizowanych przez siebie wycieczkach zdejmował sutannę i kazał nazywać się towarzyszącej mu młodzieży „wujkiem”.
►▶▷ rok 1951 - w związku ze śmiercią kardynała Sapiehy, Karol Wojtyła otrzymał urlop w celu ukończenia pracy habilitacyjnej. Jest to okres wytężonej pracy m. in. na temat chrześcijańskiej etyki seksualizmu.
►▶▷ 12 grudnia 1953 - praca Karola Wojtyły „Ocena możliwości oparcia etyki chrześcijańskiej na założeniach systemu Maxa Schelera” została przyjęta jednogłośnie przez Radę Wydziału Teologicznego UJ, jednak nie otrzymał habilitacji z powody braku aprobaty dla swojego dzieła Ministerstwa Oświaty. Przyczyniło się to do wznowienia wykładów w seminariach diecezji: krakowskiej, katowickiej i częstochowskiej oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ich tematem była przede wszystkim teologia moralna i etyka małżeńska.

PODOBNE ARTYKUŁY:
Dzieciństwo i młodość
Studia
Biskup i kardynał

Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Słowa kluczowe dla tego artykułu:
Kapłaństwo Jana Pawła II, Święcenia kapłańskie Karola Wojtyły, prymicja Jana Pawła II, Początek działalności kapłańskiej Karola Wojtyły, Początek drogi kapłańskiej Karola Wojtyły, JP 2, Jan Paweł 2, Jan Paweł II
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013