Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019      20:24:30      Imieniny obchodzą: Łukasz, Kaja, Nastazja
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

ZGODA NA KANONIZACJĘ

Artykuł został przygotowany przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, jeśli znalazłeś go na innej stronie, która przypisuje sobie jego autorstwo (tj. nie publikuje źródła w widocznym miejscu) poinformuj nas o tym!

5 lipca 2013 Watykan potwierdził - papież Franciszek zgodził się na ogłoszenie świętym Jana Pawła II

Prawdopodobnie podczas tej samej ceremonii świętym zostanie ogłoszony drugi papież - Jan XXIII (beatyfikowany zresztą przez Polaka w 2000 roku), o czym już od pewnego czasu spekulują włoskie media.

Papież Franciszek nie podał natomiast dokładnej daty kanonizacji, która ogłoszona będzie dopiero na konsystorzu (zebraniu kardynałów).

Nieoficjalnie wiadomo, że uznanym podczas procesu kanonizacji cudem, jest przypadek kobiety z Kostaryki cierpiącej na ciężkie uszkodzenie mózgu, którą Jan Paweł II odwiedził 30 lat temu. Według niektórych źródeł uzdrowienie miało nastapić wieczorem, w dniu kanonizacji papieża z Polski (1 maja 2011).

PODOBNE ARTYKUŁY:
Homilia pogrzebowa wygłoszona przez Kardynała Ratzingera
Testament Jana Pawła II
Ostatnie chwile życia Jana Pawła II
Ceremonia pogrzebowa Jana Pawła II
Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II

Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Słowa kluczowe dla tego artykułu:
Proces kanonizacyjny Jana Pawła II, Decyzja papieża Franciszka, Kanonizacja Jana Pawła II, Święty natychmiast, Santo Subito, Jan Paweł II błogosławiony, Wspomnienie w kościele Jana Pawła II, Kanonizacja, cud Jana Pawła II, JP 2, Jan Paweł 2, Jan Paweł II
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013