Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Zgoda na kanonizację Jana Pawła II
Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Lipca 2019      6:52:58      Imieniny obchodzą: Kamil, Karolina, Robert
Ostatnio serwis aktualizowano: 05-07-2013

Wypełnianie testamentu Jana Pawła II po 6 latach od śmierci

Artykuł został przygotowany przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, jeśli znalazłeś go na innej stronie, która przypisuje sobie jego autorstwo (tj. nie publikuje źródła w widocznym miejscu) poinformuj nas o tym!

"Święty natychmiast" tymi słowami zebrani na Placu Świętego Piotra żegnali Jana Pawła II - papieża, który zmienił na zawsze obraz tego urzędu. Osobę wielokrotnie przełamującą barierę ukrytą w słowach: "papieżowi to nie przystoi". Znamy już datę beatyfikacji Jana Pawła II - ale czy potrafimy uszanować jego osobę po 6 latach od śmierci???

Nikt z ludzi pamiętających wydarzenia z godziny 21.37 w dniu 2 kwietnia 2005 roku nie zapomni smutku jaki towarzyszył nie tylko Wadowicom, Krakowowi czy Polsce, ale nawet światu. Wszyscy byli zgodni - odszedł wielki człowiek, będący autorytetem dla wielu osób, którego szacunkiem darzyli nawet przedstawiciele innych religii.
Śmierć będąca szokiem zjednoczyła Polaków, ale tylko na kilka dni. Potem osoba naszego rodaka była co raz częściej zapominana - co widać było podczas rocznic śmierci, o których zawsze pamiętał jedynie kard. Stanisław Dziwisz. Prezydent, premier nie zawsze znajdowali czas na wyjazd do Rzymu mimo, że wiele osób oczekiwałoby od nich takiego zachowania - są przecież przedstawicielami narodu.
Przywołany fakt możnaby uznać za nieistotny, gdyby nie to, że w czasie trwającej kampanii wyborczej nikt z czołowych polityków nie zapomni o uczestnictwie w mszy baetyfikacyjnej Jana Pawła II. Przecież takie zachowanie mogłoby być źle odebrane przez wyborców!
To smutne, ale po 6 latach właśnie do roli wizerunkowej wykorzystuje się Jana Pawła II. Ileż to pomników, szkół powstało na cześć Karola Wojtyły? Jakże popularne są jego obrazki, podobizny. A co z przesłaniem które pozostawił światu? Nic, na nim przecież nie można zarobić!
Tak, pieniądze coś czego Jan Paweł II nigdy nie gromadził są paradoksalnie zbierane na Jego Osobie kosztem osób dla których pozostał autorytetem. Przykładem niech będzie reakcja biur podróży i właścicieli hoteli oraz pensjonatów na wieść o majowej beatyfikacji - windowanie cen. Czy można winić ludzi że wykorzystują okazję do łatwego wzbogacenia się? Można jedynie odwołać się do ich sumienia, ale co to może dać gdy autorytet sięgnął bruku.

PODOBNE ARTYKUŁY:
JP2 - papież, który nie bał się umierać wśród wiernych

Posiadasz materiały dotyczące polskiego papieża i chcesz się nimi podzielić - zapraszamy do działu KONTAKT. Pamiętaj zawartość serwisu zależy także od Ciebie!
Strona główna do góry↑↑
Słowa kluczowe dla tego artykułu:
Nauka Jana Pawła II, Jan Paweł II - człowiek Boga, www.janpaweldrugi.cba.pl, Karol Wojtyła, Jan Paweł II, Jan Paweł 2, janpaweł ii, janpaweldrugi, janpawel 2, Polski papież, Papież z Polski, Papież z dalekiego kraju, 2 kwietnia 2005, 16 października 1978, Polacy o Janie Pawle II, JP 2
Nasz Baner:
janpaweldrugi.cba.pl
O serwisie | Sponsorzy | Reklama | Mapa strony | Kontakt

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam publikowane przez CBA.PL (wyświetlane powyżej nagłówka strony).
----------------------------------
Teksty zostały przygotowane przez serwis www.janpaweldrugi.cba.pl, chyba że napisano inaczej. Wyrażamy zgodę na ich publikację pod warunkiem podania źródła w postaci hiperłącza (linku)! ::Zobacz jak to zrobić::

Copyright © 2007 - 2013